ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

Naujienos

Print

March 31, 2016
2016.03.31 Baltijos šalių mažmeninė prekyba: per penkis metus 50 milijonų e-dokumentų
2016 metų vasario mėnesį per Telema EDI tinklą buvo perduotas 50 milijoninis e-dokumentas, skaičiuojant nuo atnaujintos EDI sistemos paleidimo 2011 metais. Dokumentas su tokiu gražiu eilės numeriu buvo Salonshop Baltic AS Lietuvos prekybos tinklui Rimi išrašyta pardavimo sąskaita. Telema Baltijos šalyse perduoda ir apdoroja elektroninius dokumentus, kuriais tarpusavyje keičiasi daugiau kaip 3800 parduotuvių ir 1200 tiekėjų.
2015 metais tiekėjai ir mažmenininkai Telema tinkle apsikeitė beveik 13 milijonų dokumentų. Telema perduoda beveik 20 skirtingų EDI dokumentų tipų, iš kurių labiausiai paplitę yra e-sąskaitos ir e-užsakymai. 2015 metais per Telema tinklą buvo perduota 4,9 milijono e-užsakymų ir 4,6 milijono e-sąskaitų. Klientai iš 8 šalių aktyviai naudojo tarptautines e-sąskaitas, t.y. sąskaitos siuntėjas ir gavėjas buvo skirtingose valstybėse. Popierinių dokumentų pakeitimas e-dokumentais padeda sutaupyti laiko ir išvengti klaidų, tuo pačiu padidindamas tiek klientų pasitenkinimą, tiek ir apyvartą visoje tiekimo grandinėje.

“Praėjusiųjų metų 14% e-dokumentų kiekio augimas šiais metais tikriausiai pagreitės”, prognozuoja Telema vadovė Hele Hammer. Ji priduria: “Estijoje privalomas e-sąskaitų naudojimas nusikėlė į 2017 metų pradžią, tačiau Lietuva ir Latvija šioje srityje daro didelę pažangą. Lietuvoje elektroniniai važtaraščiai ir sąskaitų faktūrų registrų duomenų teikimas VMI bus privalomi jau nuo 2016 metų spalio. Panašus projektas valstybės inicijuotas ir Latvijoje. Tai sąlygos žymų e-dokumentų naudojimo apimties padidėjimą visose trijose Baltijos šalyse.”

EDI arba e-dokumentai daugiausiai naudojami plataus vartojimo greito apyvartumo prekių (angl. FMCG) sektoriuje. Visi pagrindiniai mažmeninės prekybos tinklai naudoja EDI dokumentų apsikeitimui su savo tiekėjais. Kai privalomos e-sąskaitos greitai taps realybe, jų naudojimas apims ir viešąjį sektorių, bei jų tiekėjus. Kitas žingsnis yra platesnis e-sąskaitų naudojimas B2B ir kituose sektoriuose.
Telema AS