ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

Telema klientų istorijos

Print

Tyrimai rodo, kad mažmeninės prekybos lentynose nuolat trūksta 8% prekių. Trūkumo priežasčių yra daug, tačiau viena iš priemonių tam ištaisyti yra POS duomenų (kasos sistemų pardavimo duomenų) pasidalijimas su Pirkėjais. Bendrovės “Coomor Kaubandus” patirtis rodo, geriausiai POS duomenų prieinamumas pasitarnauja prekybos akcijų metu.

"Coomor Kaubandus"
               
Audio-video ir IT aksesuarų, buitinės technikos ir reikmenų didmeni-ninkas Estijoje
Pagrindiniai prekių ženkliai:
Philips, SanDisk, Sennheiser, Golla, Verbatim, TDK
Pristatymo vietų: ~ 200
Pristatymo dažnumas:
kiekvieną savaitę, pagal poreikius
“Telema” paslauga:
EDISupplier, VMI
Dokumentų apimtis:~ 4000 
Verslo valdymo sistema:SAF
   Indrekas Lepikas  
“Coomor Kaubandus” Pardavimų direktorius

Grįžti į turinį

„Selver“ ir „Coomor“: mininimizuokite prekių trūkumą lentynose sukurdami matomumą tiekimo grandinėje

Atmintinės, kompiuterių krepšiai, plaukų džiovintuvai, elektros lemputės, durų skambučiai, puodai ir keptuvės ... 75% tokių prekių apyvartos apyvartos sugeneruojama per akcijas. Prognozuoti akcinių prekių paklausą būtų sunkus uždavinys net aiškiaregiui. Taigi, dažnai atsitinka, kad prekė išparduodama ir pirkėjai mato tuščias lentynas (out-of-stock arba OOS)

“Coomor Kaubandus” yra inovatyvi įmonė, nuolat ieškanti naujų sprendimų optimizuoti savo procesus - tiek vidinius procesus, tiek procesus tiekimo grandinėje. Įmonė naudoja elektroninių dokumentų mainus (EDI) jau 10 metų.

"Šiandien mes apie 70-80% užsakymų gauname elektroniniu būdu. Atsižvelgiant į tai, kad mes gauname daugiau nei 1000 užsakymų per mėnesį, tai reiškia didelius sutaupymus apdorojant sąskaitas", sako “Coomor Kaubandus” Pardavimų direktorius Indrekas Lepikas.

Elektroniniame apsikeitime duomenimis žmogaus įsikišimas, taigi ir klaidų atsiradimas yra minimizuoti. Tai šiandien ypač svarbu, nes dauguma klaidų brangiai kainuoja ir kai kuriuos iš jų gali baigtis tiesioginėmis baudomis. Indrekas Lepikas pabrėžia, kad be gerai žinomų EDI privalumų - kaštų taupymo ir mažesnio popieriaus sunaudojimo yra kitas vertas paminėjimo faktorius. Tai spindesys akyse darbuotojų, kurie atsikratė beprasmio darbo, kurį dabar už juos dirba kompiuteris.

Be EDI užsakymų ir sąskaitų “Coomor” yra vienas iš tų laimingųjų tiekėjų, kurie kasdien gauna POS (kasos terminalų) duomenis iš keleto mažmenininkų. Pavyzdžiui, šie duomenys yra siunčiami iš visų “Selver” parduotuvių ir leidžia “Coomor”ui gerai matyti savo pardavimus ir atsargų balansą kiekvienoje parduotuvėje.

Remiantis POS duomenimis Telema VMI sprendimas automatiškai apskaičiuoja ir parodo įvairius atsargų valdymo rodiklius, pavyzdžiui kelioms dienoms liko atsargų (Days of Sales arba DOS). Kai DOS kritiškai žemas, tiekėjas gali veikti proaktyviai ir laiku papildyti atsargas. POS duomenų gavimas leidžia geriau atsakyti į akcinių prekių paklausą ir pristatyti į parduotuves kuriose jų trūksta.

"Vartotojų elgsena yra neprognozuojama, bet dėka POS duomenų analizės mes galime reaguoti į nenumatytą paklausą per 24 valandas (transportavimo laikas). Mes galime pristatyti prekes į parduotuves iki tol, kol jos bus išparduotos", aiškina Lepikas.

Toks matomumas apsimoka ir “Selver”iui. “Selver”io Vyriausioji pirkimų direktorė Margit Kissa komentuoja:

"Mes “Selver”yje supratome, kad yra prasminga bendradarbiauti su tiekėjais tam, kad išvengti OOS. Mes parduodame produktus 45-iose parduotuvėse, o asortimente yra virš 20 000 prekių. Daugyje prekių kategorijų tiekėjai yra geriau informuoti apie produkto charakteristikas, tendencijas ir susijusią klientų paklausą nei mažmenininkas. Nagų lakas ir augalų sėklos yra geras pavyzdys, bet taip pat ir USB atmintinės, kurias siūlo “Coomor”".
  Margit Kissa
Vyriausioji pirkimų direktorė “Selver”
 


Matomumo užtikrinimas tiekimo grandinėje padidina prekių prieinamumą “Selver” parduotuvėse, taigi ir pajamas. Turėti reikiamą prekę, reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje duoda naudą ne tik mažmenininkui, bet ir tiekėjui, ir svarbiausia - galutiniam vartotojui.


Grįžti į turinį