ENG EST LAT
LOGIN
Pagrindinis

Telema naujienos

Print

Sveiki atvykę – „ČIA Market“ su 156 parduotuvėmis ir „Aldar Market“ su 30 parduotuvių!

2016 m. sausio – birželio mėn. prie „Telema“ tinklo visose Baltijos šalyse prisijungė nauji greito apyvartumo prekių (angl. Fast Moving Consumer Goods – FMCG) mažmeninės prekybos atstovai. „ČIA MARKET“– 100 parduotuvių ir 56 prekybos taškus vienijantis Lietuvos mažmenininkas, pradėjo vykdyti elektroninių dokumentų apsikeitimą (angl. EDI) su partneriais Telema tinkle. 30 parduotuvių Estijoje vienijantis alkoholio prekybos tinklas „Aldar Market“ įgyvendina EDI su „Telema“. Tą patį daro viena mėgstamiausių parduotuvių Talino Nõmme rajone „Jannseni Kaubamaja“. Latvijoje mažmeninės prekybos tinklo TOP! narys „Oregano“ SIA prie „Telema“ tinklo prijungė dvi savo parduotuves.

Visi gerai žinomi Baltijos šalyse mažmeninės prekybos atstovai jau ne vienerius metus naudojasi „Telema“ EDI paslaugomis. Tokie tinklai kaip „Rimi“, „Selver“, „Maxima“, „COOP“, „OG Elektra“, „Palink“ ir „RR Lektus“ aktyviai propaguoja prekybą nenaudojant popieriaus. Prisijungdamas vidutinio dydžio mažmeninės prekybos įmones ir nepriklausomas parduotuves, “Telemos“ mažmenininkų tinklas plečiasi ir tankėja dar labiau.

Grįžti į turinį

EDI „Pasidaryk pats“ sektoriuje: viskam savas laikas.

2016 m. EDI įgyvendinimas „Pasidaryk pats“ sektoriuje po truputį stumiasi į priekį. Didžiausias susidomėjimas galimybe prisijungti prie EDI šiuo metu jaučiamas Lietuvoje. Be mažmeninės prekybos tinklo MOKI VEŽI (2015 m. rudenį prisijungė 24 parduotuvės) „Telema“ pasirašė sutartį su nedideliu „Pasidaryk pats“ sektoriaus prekybos tinklu „Lemora“ (8 parduotuvės), kurio pirmuoju tiekėju, su kuriuo keičiamasi e-dokumentais, bus statybinių mišinių ir gipso plokščių gamintojas KNAUF. Vyksta pilotinis projektas su besiplečiančiu „Pasidaryk pats“ segmento tinklu „Bikuva“ (17 parduotuvių). Vienas iš sektoriaus lyderių – „Ermitažas“ (4 stambūs prekybos centrai) taip pat galvoja pradėti EDI projektą dar šiais metais.

Estijoje „Puumarket “ tinklas (6 parduotuvės) vasario mėnesį pradėjo EDI pilotinius projektus su keliais tiekėjais, tokiais kaip pavyzdžiui „Puukeskus“ AS, „Tamrex Ohutuse“ OÜ ir „Fere“ OÜ. Greitai „Puumarket “ bus pasirengęs prijungti ir daugiau tiekėjų.

Latvijos „Pasidaryk pats“ sektoriaus lyderis KURŠI plečiasi – kovo mėn. jie atidarė naują parduotuvę Salaspilyje ir jungia į EDI tinklą vis naujus tiekėjus. Birželio mėn. dar vienas mažmeninės prekybos tinklas „Valdis“ SIA (3 didžiuliai „Pasidaryk pats“ prekybos centrai) prisijungė prie „Telema“ tinklo. Visi „Pasidaryk pats“ prekybos tinklai džiaugiasi, kad biržely prie EDI tiekėjų prisijungė statybinių medžiagų tiekėjas SAKRET SIA.

Grįžti į turinį

Sunkiai sekasi pripratinti tiekėjus prie e-sąskaitų?

Tango šokamas dviese. Taip pat ir apsikeitimui e-sąskaitomis reikia dviejų šalių. Dažnai stebina, kad įgyvendinant e-sąskaitų projektus, didžiausia problema gali būti būtent antrosios šalies (elektroninių sąskaitų siuntėjo) trūkumas. Norėdama padėti išspręsti šią problemą, 2016 m. gegužės mėn. „Telema“ išleido tiekėjų įtraukimo vadovą e-sąskaitų projektams.

Tačiau kaip įtikinti partnerius siųsti e-sąskaitas? „Telema“ tiekėjų įtraukimo vadovas siūlo tris žingsnius:
  1. išanalizuokite savo tiekėjus
  2. sukurkite įtikinamą pranešimą
  3. komunikuokite pranešimą (dar ir dar kartą).

Vadove šie žingsniai aprašyti išsamiai, pateikta daug naudingų patarimų, taip pat galima rasti ir laiškų tiekėjams pavyzdžius.

2015 metais Estijoje atlikto e-sąskaitų tyrimo 300-ų atsakymų analizė atskleidė, kad iki 50 proc. tiekėjų sutiktų siųsti e- sąskaitas, jei kas to paprašytų. Taigi, reikėtų mandagiai, bet įtikinamai paprašyti!

Rengdama savo baigiamąjį logistikos bakalauro darbą Talino technikos universitete, tyrimą atliko ir tiekėjų įtraukimo vadovą parengė „Telema“ projektų vadovė Kristel Källe.

Grįžti į turinį

Įsiklausyti į kliento nuomonę

Nuo 2016 m. sausio mėn. klientams, kurie naudojosi klientų aptarnavimo paslaugomis, „Telema“ kas savaitę siunčia apklausos anketą. „Telema“ klientų aptarnavimo paslaugų rekomendavimo rodiklis siekia net 80 (iš šimto galimų!) Kiekvieną savaitę gaunami atsiliepimai leidžia mums geriau suprasti klientų lūkesčius dėl EDI paslaugų ir pagalbos. Jau žinome, kad mūsų klientai vertina:

  • jų poreikių supratimą ir informavimą apie užduoties vykdymo progresą; 
  • greitą grįžtamąjį ryšį – klientai ypač dažnai mini, kad jiems labai svarbus greitas atsakymas ir skubus užklausos sprendimas;
  • aktyvumas ir kruopštumas – „Telema“ pagalbos tarnyba visada siekia rasti bet kokio incidento pagrindinę priežastį;
  • puikūs profesiniai įgūdžiai – klientai giria mūsų pagalbos tarnybos darbuotojų kompetenciją ir bendravimo įgūdžius.

Taigi, kai savo elektroniniame pašte pastebite „Telema“ užklausą, skirkite keletą minučių ir atsakykite į anketos klausimus. Savo nuoširdžiai išreikštą nuomonę laikykite indėliu į sklandaus EDI paslaugų teikimo ir aptarnavimo organizavimo užtikrinimą.

Grįžti į turinį